بازدیدکنندگان برای خرید در نمایشگاه هیچ وجهی نپردازند
  • 14 مرداد 1396

بازدیدکنندگان برای خرید در نمایشگاه هیچ وجهی نپردازند

دهم تا سیزدهم مرداد ماه سالجاری، محل دایمی نمایشگاه‏های بین‏ المللی تهران، شاهد برگزاری بیست‌و‌ششمین نمایشگاه بین‏ المللی مبلمان منزل خواهد بود.

نوروزی مدیرعامل شرکت پیشگامان صنعت مبلمان پرشیا (فیپکو) ضمن اعلام خبر فوق افزود: این نمایشگاه با سخت‏گیری‏هایی که شرکت فیپکو در زمینه انتخابات شرکت‏کنندگان کرده است در وسعت 000/40 مترمربع و با حضور حدود 350 شرکت و ده شرکت نمایندگی از کشورهای چین، ترکیه و تایلند، برگزار خواهد شد.

مدیرعامل فیپکو در پاسخ به این سوال که بحث سخت‏گیری برای حضور در نمایشگاه از کجا سرچشمه گرفته است و با چه هدفی صورت می‏پذیرد اظهار داشت: در سال‏های گذشته عده‏ای از واسطه‏ها بعنوان تولیدکننده مبلمان در نمایشگاه شرکت می‏کردند که متاسفانه با اطمینانی که مردم به نمایشگاه دارند و از نمایشگاه خرید می‏کنند، گاهی این واسطه‏ها به تعهدات خود عمل نکرده، موجب نارضایتی و حتی شکایت خریدار را می‏شدند. از این‏رو، ما از چند ماه پیش به درخواست‏کنندگان برای شرکت در نمایشگاه اعلام کردیم تا مدارکی دال بر تولید از جمله سند مالکیت کارگاه یا کارخانه، جواز تولید و اسناد دیگری را برای شرکت بفرستند. حتی برای اطمینان از صحت مدارک ارسالی، بازرسان شرکت از 40 کارخانه بازدید کردند و بی‏اغراق امسال یکی از بهترین نمایشگاه‏ها را از نظر عدم وجود واسطه در حد 95% برگزار خواهیم کرد.

نوروزی از مورد 5 درصد احتمال خطا گفت: شاید برخی از کسانی که از ما غرفه گرفته‏اند، بخشی از غرفه خود را به ارایه کالاهایی از دوستانشان اختصاص دهند که تولیدکننده نباشند و ما این 5 درصد را فقط برای این موضوع احتمال داده‏ایم. البته مجری در هر زمانی از نمایشگاه با هرگونه تخلفی برخورد قاطع خواهد کرد.

مدیرعامل فیپکو در پاسخ به این سوال که بازدیدکنندگان به عنوان این نمایشگاه اعتماد کرده و از نمایشگاه خرید می‏کنند، چه تضمینی برای کیفیت کالاهای ارایه شده در نمایشگاه وجود دارد، اظهار داشت: صنعت تولید مبلمان، صنعت تولید خودرو نیست که یک کارخانه خودروهایی در یک کیفیت و استاندارد تولید کند. در صنعت مبلمان شما مبل‏هایی را می‏بینید که از نظر طراحی و رنگ و پارچه کاملا شبیه به هم هستند، اما از نظر کیفیت و در نهایت قیمت تفاوت دارند. بدیهی است مبلمان هرچه باکیفیت‏تر باشد قیمت بالاتری دارد. اما مردم اگر بخواهند به یک برند اطمینان کنند راه‏های مختلفی وجود دارد. یکی از این راه‏ها، مراجعه به سایت شرکت فیپکو و آگاه شدن از برندگان مسابقه کیفیت برتر سال گذشته است. حتی در ستاد برگزاری نمایشگاه نیز، همکاران ما آماده پاسخگویی در این زمینه هستند. بدیهی است شرکت‏هایی که سال گذشته برنده مسابقه کیفیت برتر شده‏اند، و امسال در نمایشگاه حضور دارند، از برندهای معتبر محسوب می‏شوند.

در مراسم اختتامیه امسال نیز، هیات داوران از بین محصولاتی که برای شرکت در مسابقه کیفیت برتر، شرکت‏ها معرفی شده‏اند، برگزیده‏ها را معرفی خواهند کرد که این انتخاب اعتبار بسیار بالایی برای این محصولات خواهد بود.

نوروزی در پایان به دعوت از شرکت‏های خارجی با پتانسیل سرمایه‌گذاری مشترک در ایران اشاره کرد و افزود: یکی دیگر از اهداف ما در برگزاری نمایشگاه، جلب سرمایه‏گذار خارجی است. برای این منظور با اتحادیه‏ها و سازمان‏های مرتبط در کشورهای خارجی مانند ایتالیا، آلمان، ترکیه و چین ارتباط برقرار کرده‏ایم و آنها تعدادی از شرکت‏های کشورشان را که آمادگی سرمایه‏گذاری و مشارکت با شرکت‏های ایرانی را دارند، به ما معرفی کرده‏اند و ما امکان بازدید آنها از نمایشگاه را فراهم کرده‏ایم.

شایان ذکر است سال گذشته با استفاده از همین روش، چند شرکت خارجی قرارداد تولید مبلمان با شرکت‏های ایرانی به شکل مشترک را منعقد کردند. همچنین نوروزی به تمامی بازدیدکنندگان از نمایشگاه توصیه کرد که به هیچ عنوان هنگام بازدید از نمایشگاه، برای خرید هیچ محصولی، پیش پرداخت نپردازند. چرا که نمایشگاه محل خرید کالا نیست.

نوروزی افزود: بازدیدکننده پس از انتخاب کالای مورد نیاز خود، با شرکت مربوطه وارد مذاکره شود، نسبت به نوع قرارداد آگاه شده و حتی تقاضای پیش فاکتور کند. اما پرداخت وجه و انعقاد قرارداد قطعی را به محل نمایشگاه شرکت در سطح شهر موکول کند، تا در نمایشگاه شرکت مربوطه، نسبت به وجود آن کالا اطمینان قطعی حاصل کند.


نقد و نظرات کاربران (0)درباره این موضوع هیچ نظری ثبت نگردیده است
نقد یا نظر خود را بنویسید